Як успішно скласти ЗНО з історії?

До тесту з історії залишилося не так багато часу, а ти й досі не знайшов найкращий спосіб запам’ятовування матеріалу? Хочемо полегшити завдання та порадити декілька дієвих способів.

Вас лякає обсяг інформації у підручнику? Тоді Ваш порятунок – таблиці й схеми. Наприкінці кожної теми підбивайте підсумки, занотовуючи їх на аркуш А4. Текст на листку і стане тією базою, яку Вам варто завчити.

 

Римуйте. Коли вчите радянську модернізацію України постійно наголошуйте на останніх складах її частин: індустріаліЗАЦІЯ, колективіЗАЦІЯ, культурна ревоЛЮЦІЯ.

 

Вхоплюйте деталію. Звертайте увагу на характерні відмінності, коли вивчаєте особистостей. Дуже важко забути вилиці Пантелеймона Куліша, форму брів Сталіна і вуса Петрушевича – шукайте дрібниці в кожному обличчі, яке Вам потрібно запам’ятати. Відрізняти церкви допоможуть форми куполів і шпилів, а також кількість бокових прибудов. Наприклад, у Михайлівського монастиря їх більше, ніж у Софії Київської. У документах знайди найважливіші слова, географічні назви, дати й імена історичних осіб: це головна інформація. На карті особливо уважно шукайте підказку: вона там обов’язково є.

 

Перетворюйте дати в кольори. Багато з нас не люблять запам’ятовувати дати, тому пропонуємо  останні цифри дат позначати кольором. Наприклад, 1939 рік наводити жовтим – на знак розлучення людей та початку бойових дій на заході України, 1941 – сірим, а 1942 як найбільш кровопролитний рік – червоним.

Можна прив’язувати важливі дати до історії власної родини.  Зробіть собі «гармошку» з найголовніших дат кожного періоду: просто випишіть їх на листочку розміром 8х8 і повторюйте за всякої нагоди.

 

Розвязуйте тести всіх рівней та складностей. На Вашому смартфоні, у підруниках, ті, що запропонували репетитори – всі тести варті Вашої уваги.  

Скласти ЗНО з історії на 190-200 під силу кожному. Головне знайти правильний підхід, поставити ціль і впевнено йти до її реалізації. А як готуються до успішного складання тесту з історії України студенти Перших Киїських Курсів пропонємо Вашій увазі.